Kilka słów o peelingach chemicznych
14:38Dr Zein Obagi, który jest znanym dermatologiem i ekspertem w dziedzinie dbania o skórę, jest zdania,że peeling powinno się wykonywać minimum 1 raz w tygodniu. Dzięki temu zredukujemy niedoskonałości skórne, spowolnimy proces starzenia się skóry, wyrównamy koloryt, spłycimy zmarszczki,poprawimy sprężystość i ukrwienie skóry, oczyścimy ją i dotlenimy pozbywając się martwego naskórka.
Peelingi można podzielić na 4 grupy,w zależności od stopnia głębokości oddziaływania:
*bardzo powierzchowne -oddziaływanie w warstwie rogowej naskórka
*powierzchowne- do głębokości warstwy podstawnej
*średniogłębokie- w warstwie brodawkowatej skóry właściwej
*głębokie-oddziaływanie do głębokości warstwy siateczkowej
Peeling kwasem mlekowym
Kwas mlekowy jest alfahydrkosykwasem, który nawilża skórę oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo ma również działanie przeciwzapalne i wybielające. Jest przeznaczony do skór wrażliwych i suchych ale jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór. Peeling 30% lub 50%.
Peeling kwasem migdałowym
Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe: silne działanie przeciwzapalne,antybakteryjne ,a z drugiej reguluje odnowę komórkową i zapobiega procesom starzenia. Jest idealny do skóry normalnej i mieszanej, z objawami fotostarzenia. Peeling 30% lub 50%.
Peeling kwasem salicylowym
Kwas salicylowy jest betahydroksykwasem o właściwościach intensywnie keratolitycznych i seboregulujących. Reguluje pracę gruczołów łojowych i posiada silne właściowości bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Idealny dla cer mieszanych,tłustych, trądzikowych i zanieczyszczonych. Peeling 10%,20% i 30%.
Po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa i dlatego bardzo ważną rolę odgrywa pięlegnacja domowa. Najlepiej przez pewien czas stosować krem regenerujący i minimum przez 30 dni wysoką ochronę przeciwsłoneczną.
0 komentarze